Založ si blog

Nechutný vrchol volebnej kampane v Zvolene

Predstavte si, že ste sa rozhodli usporiadať súkromný večierok alebo oslavu. Prenajmete si priestor, pozvete hostí. V rámci pohodovej atmosféry Vám hrá živá kapela, bavíte sa.

Odrazu zaregistrujete skupinu „buranov“, ktorí vtrhnú na Vaše podujatie v značne opitom stave. Správajú sa neskutočne drzo. Nadávajú Vám a Vašim hosťom, provokujú, dokonca fyzicky obťažujú manželky Vašich hostí. Napätie kulminuje, hostia sa nechcú nechať urážať, tak aby ste predišli fyzickej konfrontácii, zavoláte hliadku mestskej polície, ktorá skupinu spacifikuje. Večer by mohol pokračovať, ale už ho máte skazený. A presne toto sa stalo minulý týždeň v noci z piatka na sobotu.

Viacerí sa spýtajú, čo to má spoločné s volebnou kampaňou? Ja tvrdím, že veľa. Išlo o večierok, ktorý organizoval súčasný viceprimátor mesta Zvolen pán Juraj Družbacký. Skupina „buranov“, ktorá vtrhla na večierok, pozostávala zo súčasných poslancov mestského zastupiteľstva, ako aj miestnych podnikateľov. Všetky tieto osoby spája jedno – sú hyperaktívnymi podporovateľmi kandidátky na post primátorky Zvolena LENKY BALKOVIČOVEJ! Na toto nie je potrebný žiadny dôkaz, tieto osoby to veľmi hlasito prezentovali pred všetkými hosťami.

Táto skupina dokonca zašla ešte ďalej. Niekoľko dní pred komunálnymi voľbami prezentovala, že výsledok volieb je už jasný. Že Balkovičová ma už istých 6 000 hlasov, kým jej oponent – súčasný primátor Miroslav Kusein bude mať 3 000 hlasov. Tým pádom konštatujem, že najlepších volebných prognostikov máme v Zvolene, ale až po tom, ako obsah alkoholu v ich krvi prevýši zdravú hranicu.

Títo nezvaní hostia súčasnému primátorovi a viceprimátorovi dokonca odprezentovali aj budúcu štruktúru personálneho obsadenia Mestského úradu Zvolen. Jeden z členov tejto skupiny – zvolenský podnikateľ sa má dokonca stať viceprimátorom mesta. Pane Bože, ochraňuj nás pred takýmto vedením, ktoré má (podľa ich vlastných slov) riadiť naše mesto v prípade víťazstva Lenky Balkovičovej.

Na upokojenie kulminujúcej situácie museli byť privolané hliadky mestskej polície. Áno, muselo ich byť dokonca viac. A dokonca aj po ich príchode táto nechutne sa chovajúca skupina odmietala opustiť priestory, kde nemali čo hľadať.

Tým, ktorí by chceli moje slová spochybňovať, odporúčam sa obrátiť na cca. 80 svedkov, ktorí boli na podujatí prítomní.

 

Nebudem podsúvať nikomu svoj názor, rozhodol som sa poskytnúť priestor osobám, ktoré boli súčasťou vyššie popísaného incidentu:

Organizátor podujatia viceprimátor mesta Zvolen Juraj Družbacký:

„Moja súkromná akcia a uzavretá spoločnosť, bola na podporu p. primátora a bolo veľmi smutné, čo sa tam odohralo. Zrejme sa jednalo o provokáciu z tábora protikandidátky, ktorou bola hrubým spôsobom narušená táto akcia. Nechcem to rozmazávať, ale bol som veľmi znechutený zo spôsobu, akým sa ma snažili vyprovokovať a vzhľadom na stúpajúce napätie som využil svoje právo ako občan a privolal som políciu, aby incident ukončila. Musím konštatovať, že vystupovali veľmi profesionálne.“

 

Jeden z políciou vyvedených piatkových „výtržníkov“, poslanec mestského zastupiteľstva za politické strany SDKÚ a SaS Ing. Jaroslav Stehlík:

„Je pravdou, že v noci z piatka na sobotu som sa s priateľmi zúčastnil podujatia “oldies party,” o ktorej sme sa mylne domnievali, že je verejným podujatím. Ako to už pri takýchto príležitostiach býva, v dobrej spoločnosti sa skonzumuje viac alkoholu a to sa odrazilo aj na nálade. Mrzí ma, že som zrejme pod vplyvom alkoholu povedal veci, ktoré by som za normálnych okolnosti nepovedal. Ďakujem Mestskej polícii, že zasiahla férovo, profesionálne a slušne. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa moje správanie a vyjadrenia dotkli. Ospravedlnil som sa verejne aj na zasadaní mestského zastupiteľstva v pondelok. Moje správanie a výroky nesúviseli s kampaňou nezávislej kandidátky Lenky Balkovičovej na primátorku. Lenka Balkovičová na podujatí nebola prítomná, ani o mojej prítomnosti na podujatí nevedela.“

 

Oslovil som aj pani Lenku Balkovičovú, tá sa však rozhodla prejsť tento incident mlčaním…

Názor si urobte sami… Ja osobne som znechutený…

 

Peter Kosák

 

 

Pekné reči a prázdne skutky kandidátky na post primátorky Zvolena pani Balkovičovej

14.10.2014

Odvolám sa na článok kandidátky na post primátora mesta Zvolen Lenky Balkovičovej (napísaný spoločne s Martinou B. Paulíkovou a Danielom Lešinským) v týždenníku „Zvolensko – Detviansko viac »

Je kandidátka na post primátorky Zvolena Lenka Balkovičová naozaj nezávislá?

07.08.2014

17.júla 2014 odštartovala kandidátka na post primátorky mesta Zvolen Lenka Balkovičová zber podpisov pod petíciu, ktorú musia nezávislí kandidáti priložiť ku kandidátskej listine. Tým ohlásila viac »

pocasie, stanica, vlak, vlaky, kalamite, meskanie

Železničiari počas sviatkov posilňujú dopravu. Nájdite si svoj vlak

14.12.2018 13:27

Počas sviatkov plánuje Železničná spoločnosť Slovensko okrem posilnených spojov vypraviť aj mimoriadne vlaky.

lekár, vyšetrenie, diagnóza, pacient, duševná choroba

Pacienti si podľa SaS zaplatia za vyšetrenie, na ktoré sa objednajú

14.12.2018 13:26

Zdôrazňujú, že sa spoplatňuje primárna zdravotná starostlivosť.

Ford Focus - svetlá 2018

Čína pozastaví platnosť sankčných ciel na americké autá

14.12.2018 13:08

Čína na tri mesiace pozastaví uplatňovanie dodatočných dovozných ciel na americké autá. Oznámilo to čínske ministerstvo financií.

šikana, bitka, utláčanie,

Šikanu v Humennom má na stole polícia

14.12.2018 13:00

Pred pár dňami sa dostalo na verejnosť video, ktoré zachytáva šikanovanie medzi študentmi Strednej odbornej polytechnickej školy v Humennom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 18436x
Priemerná čítanosť článkov: 6145x

Autor blogu

Kategórie